Заев: Нашите уметници и музичари со поддршка за кампањата „Носам маска“

пред 6 месеци

Премиерот Зоран Заев на неговиот фејсбук профил сподели видео со поддршка од страна на уметниците и музичарите.за кампањата за носење маска за подигање на јавната свест за почитување на мерките и препораките за заштита од Ковид-19.

-Нашите уметници, музичари сакаат да ве видат што поскоро во публика на нивните концерти и настапи. Затоа носат маска, затоа и јас #НосамМаска, затоа и сите вие треба да носите маска, пишува на ФБ стстусот на премиерот Заев.

Share

4Anime danganronpa 4anime: The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 13

AnimeTV watch animes: Watch Horimiya Episode 7 (https://animetv.cc/m/nzQl/ep-7)

Scroll to Top