Заев: Пендаровски е наш коректив, да учиме од неговите критики

пред 3 дена

Претседателот на државата Стево Пендаровски одлично ја врши својата функција. Тој е наш коректив и неговите критики секогаш ги сфаќам најдобронамерно, рече денеска премиерот Зоран Заев, во врска со последното интервју на шефот на државата во кое, меѓу другото, зборува и за трагедијата во Тетово.

-Не си дозволувам длабински анализи на интервјуа на претседател на државата. Неговата фунција е да биде коректив. Тоа што тој го соопштува го чувствувам најдобронамерно. Да учиме од слабостите и да се усовршуваме. Тој е претседател на сите граѓани, ја врши одлично својата функција и е наш коректив, на политичарите. Нема да ни падне круната од глава ако испрати критики, напроитив, од критиките треба да учиме, истакна Заев, опдговорајќи на новинарски прашања по увидот на пречистителната станица во Штип.

Share

Website https://animetv.cc: Watch Ninja Ryuukenden animetv Episode Full anime

Website https://animeflix.nl: Watch Neppuu Kairiku Bushi Road animeflix Episode Full mob psycho 100 animeflix

Watch Tenchi the Movie 2: Daughter of Darkness Episode Full

Animepahe: Kurokan anime episode 33 online free at https://animepahe.cc anime

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx

Myspace: https://myspace.com/animefreakws

Scroll to Top