Запленето нелегално оружје и украдено возило во прилепско

пред 10 месеци

Полициски службеници од Прилеп, извршија три претреси во селото Големо Радобил, прилепско, при што е пронајдено и одземено нелегално оружје (пет пушки) и пронајдено и одземено едно патничко моторно возило кое претходно било пријавено за украдено.

„Во домот на М.М. (52) пронајден и одземен е еден ловен карабин 7,9 модел 98, кај Т.Ј. (41) пронајдени и одземени се два ловни карабини и 42 парчиња муниција и кај Ф.Ц. (49) пронајдени и одземени се една ловџиска пушка и еден ловџиски карабин и одземено возило „волво“, кое претходно е пријавено за украдено. Против овие лица ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави“, велат од МВР.

Share

AniWatch: My Little Pony: Friendship Is Magic Season 5 (Dub) anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro anime online

Watch Kyousougiga Episode 10

AnimeBee: Sekirei anime episode 12 online free at https://animebee.to anime online

AnimeFreak: A Certain Magical Index III anime episode 26 online free at https://animefreak.ws anime websites

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/animefreak/

Redsea gov: http://www.redsea.gov.eg/taliano/Lists/Lista%20dei%20reclami/DispForm.aspx?ID=133383

Scroll to Top