За неносење маска казнети 983 лица

пред 8 месеци

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Share

AnimeFreak anime freak tv: The Promised Neverland Season 2 (https://animefreak.ws/m/92NJ) Episode 11

KissAnime boku no hero academia kissanime: Hunter x Hunter (https://kissanimeonline.com/m/zmL) Episode 148

Scroll to Top