За 24 часа санкционирани 697 лица за неносење маска

пред 8 месеци

Регистрирани се 697 прекршоци, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

AnimeDao anime: Watch Scum's Wish Episode 5 (https://animedao.nl/m/WVoR/ep-5)

WCOStream black clover wcostream: Wonder Egg Priority (https://wcostream.cc/m/QWkw) Episode 12

Scroll to Top