Изменет сообраќаен режим во Скопје поради протест

пред 6 месеци

СВР Скопје денеска ќе воведе посебен режим на сообраќајот на неколку улици во Скопје поради протест најавен во 13.30 часот, кој ќе почне од паркот во Чаир, а ќе продолжи кон Владата. Затворени за сообраќај од 13:30 часот до завршување на протестот ќе бидат улиците „Христијан Тодоровски Карпош“, „Џон Кенеди“, „Цветан Димов“, „Крсте Мисирков“ и бул.„Гоце Делчев“, соопшти МВР.

Од СВР Скопје апелираат граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Share

Watch anime online for free at AnimeDao animedao attack on titan

Baki: The Great Raitai Tournament (Dub) (https://gogoanime.be/m/oo82) Episode 13

https://animebee.to watch anime

Website https://animefreak.ws: Watch A Clerk in Charge animefreak Episode Full anime

Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/animefreakws/

Gogoanimelol doodlekit: https://gogoanimelol.doodlekit.com/

Scroll to Top