Изречени 626 санкции за неносење маска

пред 9 месеци

Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се вкупно 626 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита – маска, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид- 19.

Share

AnimeHeaven: Kaleido Star: New Wings Extra Stage anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven black clover

AnimeFLV: Super Doll Licca-chan: Licca-chan Zettai Zetsumei! Doll Knights no Kiseki anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch animes

Website https://animepahe.cc: Watch Nougyou Musume! animepahe Episode Full watch anime online

Website https://kissanime.mx: Watch HeatGuy J kissanime Episode 25 kissanime plus

Dashburst: https://dashburst.com/gogoanimelol

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx

Scroll to Top