Камион удрил во полициска „Шкода“ во Скопје, повреден возачот-полицаец

пред 6 дена

Вчера нешто по пладне, на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, се судриле камион „Ивеко“ и полициска „Шкода Јети“, при што бил повереден полицаецот кој ја возел „Шкодата“, информираа од МВР.

„На 03.05.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР и товарно возило „ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Д. од Скопје. Во незгодата, возачот на возилото „шкода јети“ се здобил со повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, велат од МВР, додавајќи дека на местото на несреќата бил извршен увид.

Share

AnimeDao a silent voice animedao: Black Clover (Dub) Episode 151

KissAnime kissanime page 1: Watch Dr. Stone (Dub) Episode 19 (https://kissanimeonline.com/m/YgaY/ep-19)

Scroll to Top