Кривична пријава за кавадарчанец за дивоградба

пред 5 месеци

Одделението за внатрешни работи Кавадарци поднесе кривична пријава против З.Ј.(46) од Кавадарци осомничен за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Од МВР денеска информираа дека во периодот од 2016 до 2018 година, тој изградил викенд куќа во место викано „Катуниште“, атар на кавадаречкото село Моклиште, без да поседува одобрение за градење на објектот од надлежен орган.

Share

World Trigger 2nd Season Episode 2 at AnimePlanet anime planet one piece

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods Episode 6 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll apple tv free

Scroll to Top