Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

пред 2 дена

Анкетата на Брима докажува дека граѓаните ги препознаваат исправните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. Претседателот Заев има повеќе од двојно поголем рејтинг од Христијан Мицкоски рече на прек конференција портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

„Оваа анкета е потврда дека СДСМ го има најдоброто, потврда дека е силен фаворит на претстојните локални избори. Истовремено, оваа анкета е потврда дека граѓаните не ги поддржуваат деструктивните, погубни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните не му веруваат на Мицкоски затоа што знаат дека тој не може да донесе никаква промена, знаат дека тој не може да ја реформира ниту сопствената партија. Граѓаните знаат дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да враќаат пари назад, затоа што тие 11 години само грабаа од граѓаните, а како опозиција се противеа на секоја мерка што значеше повеќе пари за семејствата“ – рече Кузеска.

Share

AnimeBee: Special 7: Special Crime Investigation Unit (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to watch anime dub

ANIMEFLIX: Otome wa Boku ni Koishiteru: Futari no Elder Special anime episode Full online free at https://animeflix.nl hotarubi no mori e animeflix

AniWatch: Shokugeki no Souma: San no Sara - Kyokuseiryou no Erina anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch animes

About: https://about.me/animefreakws

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b

Linktr: https://linktr.ee/animeflixnl

Scroll to Top