Лице од Велешта тешко повредено од соселани

пред 11 месец

Четириесетгодишен жител од струшко Велешта синоќа бил нападнат и тешко повреден од лица од истото село.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски денеска информира дека И.И. (40) бил хоспитализиран во Општата болница во Струга, со тешки повреди на главата.

– По преземени мерки, полициските службеници констатирале дека И.И., на авто-плац кај селото Долна Белица, бил физички нападнат од Г.О. и А.О. од селото Велешта. Против напаѓачите, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, изјави Димоски.

Share

Website https://wcostream.cc: Watch Black Blood Brothers wcostream Episode 12 wcostream we bare bears

Website https://animedao.nl: Watch One Piece: Straw Hat Theater animedao Episode 5 animedao overlord

The Honor at Magic High School (Dub) (https://4anime.biz/m/B5Vy) Episode 2

Watch Hell Girl: Two Mirrors Episode 26

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCn-wVisZ_QovLJhWOhZaYHg/about

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimebe/

Scroll to Top