Магла на планинскиот превој Плетвар

пред 4 месеци

Поради појава на густа магла на планинскиот превој Плетвар видливоста е намалена од 10 до 20 метри.

Слаб снег провејува на Попова Шапка. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

Од ЈП „Македонија пат“ потсетуваат дека е можна појава на поситни одрони на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци и апелираат за внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Share

AnimeDao animedao boku no hero: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animedao.nl/m/rqnK) Episode 24

AnimeTV anime on tv: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 9 (https://animetv.cc/m/jaVV/ep-9)

Scroll to Top