Мицкоски: Владата е одговорна за бројката на новозаразени и починати

пред 8 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по објавување на последната статистика со состојбата со Ковид-19 во земјата, реагираше на својот фејсбук профил и посочи дека „445 новозаразени лица и дури 9 починати е катастрофа за која е одговорна Владата“.

445 новозаразени лица и дури 9 починати. Национална катастрофа за која е одговорна Владата. Нема изговори. Имаа 8 месеци…

Posted by Hristijan Mickoski on Среда, 14 октомври 2020

– 445 новозаразени лица и дури 9 починати. Национална катастрофа за која е одговорна Владата. Нема изговори. Имаа 8 месеци да се подготват за новиот бран, бараа избори за да ја зголемеле ефикасноста, објаснуваше Заев за “танцот” и “чеканот”, и еве ги резултатите.Уште колку семејства ќе се зацрнат за да се сетат за оставки и промена на политиките!?, пишува Мицкоски, на својот фејсбук профил.

Share

AnimeDao animedao bleach: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

KissAnime kissanime bleach: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/rybq/ep-2)

Scroll to Top