Мицкоски: Толку се неспособни што дури и подарени вакцини не може да применат

пред 5 месеци

Пред еден месец кога Бугарија соопшти дека ќе ни подари вакцини против корона, тоа го поздравив и прашав дали Владата има воопшто план? Денес го добивме одговорот декa нема – вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Фејсбук статус во кој реагира на денешната изјава на српската премиерка, Ана Брнабиќ околу подготвенота за земјава за вакцинирањето против ковид-19.

„Имено Премиерката на соседна Србија, Брнабиќ кажува дека и покрај тоа што одлучиле да помогнат со 8 илјади вакцини процесот е закочен зошто вакцината не е регистрирана и има отсуство на план за регистрација. Со други зборови, додека светот оди напред, нашата влада го губи времето, додека народот умира на рати. Толку се неспособни што дури и подарени вакцини не може да ги применат. Што правеа додека регионот планираше и бараше вакцини“ – напиша Мицкоски.

Пред еден месец кога Бугарија соопшти дека ќе ни подари вакцини против корона, тоа го поздравив и прашав дали Владата…

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, 21 January 2021

Share

KissAnime kissanime site: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/9BJD) Episode 13

4Anime 4anime: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

Scroll to Top