МНР ја потврди смртта на македонската дипломатка во мисијата на ОН

пред 9 месеци

Дипломатка од македонската мисија во ОН синоќа била пронајдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн во Њујорк, потврдија од Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија.

– Од Постојаната Мисија на Република Северна Македонија при ОН во Њујорк пристигна жална вест која нѐ потресе сите, за трагично загубен животот на член на нашата мисија, дипломат од кариера во Министерството за надворешни работи. Во оваа прилика сакаме да изразиме длабоко сочувство до семејство и најблиските, и во име на сите колеги од Министерството за надворешни работи кои изгубија близок пријател и долгогодишен вреден и посветен претставник на дипломатијата, соопштија од МНР.

Според последните информации станува збор за 39-годишната М.Б. Според неофицијални податоци таа страдала од депресија.

Од Министерството информираат дека се во постојана комуникација со надлежните институции во САД за сите детали околу трагичниот настан.

Медиуми во Њујорк јавија дека дипломатката во мисијата на ОН била пронајдена мртва во својот стан на Менхетеан со ремен околу вратот и две испразнети шишенца со антидепресиви. Според соопштението на полицијата, немало никакви знаци на насилство.

Share

Watch Baki (Dub) Episode 26

GoGoAnime: Lucky☆Star anime episode 24 online free at https://gogoanime.be tower of god gogoanime

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven black clover

AniWatch: Ace wo Nerae! anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro anime stream

Www2 sgc: https://www2.sgc.gov.co/Noticias/Lists/Comentarios/DispForm.aspx?ID=6530

Kit: https://kit.co/animeflixnl

Scroll to Top