Мухамед Зеќири e нов генерален секретар на Владата

пред 6 месеци

Поранешниот новинар и пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири, е назначен за генерален секретар на Владата, соопштија од „Илинденска“.

Одлуката за именувањето е донесена на денешната владина седница.

Зеќири неодамна поднесе оставка од пратенчката функција.

Тој доаѓа на местото на досегашниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски

Share

WCOStream wcostream pokemon: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full

AniWatch anime sites: The Daily Life of the Immortal King (https://aniwatch.pro/m/Aaeo) Episode 15

Scroll to Top