Над 2.600 граѓани поминале преку Табановце во првите 15 часа од денот

пред 5 месеци

Од полноќ до 15 часот на Граничниот премин Табановце, влегле вкупно 2.235 граѓани, од кои 1.551 домашни и 684 странски државјани, информираше денеска МВР.

Во овој период, пак, од земјата излегле 373 лица од кои 212 домашни и 161 странски државјанин. Вкупно на ГП Табаноце поминале 2.608 лица, од нив 1.763 домашни и 845 странски државјани.

Од денеска за влез во соседна Србија задолжителен е негативен ПЦР тест, не постар од 24 часа, освен за транзитните патници, кои мора за 12 часа да излезат од Србија, потсетуваат од МВР.

Share

4Anime free anime: The Quintessential Quintuplets 2 (https://4anime.biz/m/JoKO) Episode 12

WCOStream animes online: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://wcostream.cc/m/Jbnz) Episode 24

Scroll to Top