На болничко лекување во ковид центрите во Скопје и низ државава има 911 пациенти

пред 9 месеци

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 537 пациенти. Вкупната бројка пациенти кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 911. Во ковид центрите има околу 400 слободни кревети информираат од Министерството за здравство.

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 37 пациенти. Во болницата во Штип се хоспитализирани 53 пациенти.

На инфективното одделение во Тетово има 23 пациенти, во Велес се лекуваат 23 болни, а во Куманово 83 пациенти. Во ковид центарот во Охрид има хоспитализирано 60 пациенти, во Прилеп 72 во ковид центарот во Гостивар 26, а во Струга 24 болни.

Во болницата во Струмица хоспитализирани се 58 пациент, во Кочани 17 во Кичево 11, Кавадарци 27, во Гевгелија 12 лица, а во Дебар 12 позитивни и суспектни на корона вирусот.

Share

Website https://4anime.biz: Watch World War Blue 4anime Episode 3 dubbed anime

GoGoAnime: Princess Lover!: Magical Knight Maria-chan anime episode 6 online free at https://gogoanime.be go go anime

Watch anime online for free at KissAnime kiss animes

WCOStream: Black Jack 21 anime episode 17 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/kissanimemx/blog#post484576870

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl

Scroll to Top