На наплатната рампа Гостивар уапсени тројца млади скопјани поради дрога

пред 2 месеци

Полициски службеници од Гостивар, во текот на вчерашниот ден ги лишиле од слобода М.Л.(20), Х.Н.(18) и О.М.(21), сите од Скопје. При претрес во патничкото возило „Фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки пронајдени се и одземени амфетамин, марихуана и дигитална вага со остатоци од амфетамин, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР соопштија дека лицата се приведени и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Share

Watch Noozles (Dub) Episode 26

Sorcerous Stabber Orphen: Battle of Kimluck (Dub) Episode 7

AniWatch: Crayon Shin-chan Movie 08: Arashi wo Yobu Jungle anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime websites

KissAnime: Armitage III: Dual-Matrix (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx boruto kissanime

Fr quora: https://fr.quora.com/profile/gogoanimelol/answers/published

Starity: https://starity.hu/profil/293889-animefreakws/

Scroll to Top