Обвинение за дилер на марихуана фатен кај училиште во Шуто Оризари

пред 6 месеци

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 41-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори според член 215 став 1 од Кривичниот законик.

-На 14 месецов во попладневните часови, во близина на основно училиште во Шуто Оризари, обвинетиот неовластено заради продажба држел 91,05 грама марихуана. Дрогата, спакувана во бела најлонска кеса, му била пронајдена и одземена при личен преглед, соопшти денеска Јавното обвинителство.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје достави и предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетиот, бидејќи постои опасност од бегство и можност да го повтори делото​.

Share

4Anime 4anime is it safe: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 1 (https://4anime.biz/m/A550/ep-1)

AnimeDao re zero animedao: Wonder Egg Priority (https://animedao.nl/m/POro) Episode 12

Scroll to Top