Од почетокот на епидемијата со Ковид-19 се заразиле 22.607 лица во земјава

пред 3 години

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 22.607,a бројката на оздравени пациенти е 16.949.

Во земјава од Ковид-19 од почетокот на пандемијата починале 821 лица, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4.837.

Како што информираше вчера Министерството за здравство, во последните 24 часа се направени 2.306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на Ковид-19. Починале шест пациенти во болнички услови.

Share
Scroll to Top