Поведена постапка за државјани на Албанија кои продавале марихуана во Гостивар

пред 5 месеци

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против двајца државјани на Албанија на возраст од 21 и 26 години, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители го сториле кривичното дело – Неовластено производство и продажба на дрога. На 10.10.2020 година при извршен личен претрес кај осомничените, а подоцна и извршен претрес во нивното престојувалиште, полициски службеници пронашле вкупно 226,1 грама наркотична дрога – марихуана, која осомничените ја набавиле со намера да ја продаваат во Гостивар и околината. По донесување на Наредбата за спроведување истражна постапка, јавниот обвинител кој постапува во предметот до Основниот суд Гостивар достави предлог на осомничените да им биде определена мерка притвор. Судијата на претходна постапка при надлежниот суд, го прифати предлогот на обвинителството и на осомничените со Решение им определи притвор во траење од по 30 дена.

Share

Haikyuu!!: To the Top 2nd Season (https://animeflix.nl/m/bxd4) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix my hero academia

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 8 at website https://animeplanet.cc romance manga anime planet

Scroll to Top