Позитивен наставник изолира колега и 22 ученици, заболени и три медицински лица во Кавадарци

пред 11 месец

Позитивен наставник изолира колега и 22 ученици, заболени се и три медицински лица во Кавадарци, оваа информација за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Изминативе 24 часа во Кавадарци се потврдени 18 случаи на коронавирус, во Неготино шест, а во Росоман еден. Тие се на возраст од 8-71 година.

Share

Watch Kiddy Grade (Dub) Episode 24

Watch Tooi Sekai Episode Full

Watch MILPOM★ Pilot Episode Full

ANIMEFLIX: .hack//Quantum anime episode 3 online free at https://animeflix.nl free anime

Rosalind: http://rosalind.info/users/animeflixnl/

Pbase: https://pbase.com/animefreakws/profile

Scroll to Top