Полицаец од Скопје се повредил чистејќи го службениот пиштол

пред 6 месеци

Полициски службеник од селото Инџиково утрово се здобил со повреда при чистење на службен пиштол, соопшти МВР.

– Утрово околу 03:00 часот во куќа во селото Инџиково, Скопско. А.С.(24), полициски службеник, при чистење службен пиштол, испукал еден куршум и се здобил со повреда во десното стапало. А.С. е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, посочуваат од МВР.

Оттаму информираат дека известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди.

Share

GoGoAnime a silent voice gogoanime: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 5

WCOStream wcostream spongebob: Fire Force Season 2 Episode 24

Scroll to Top