Поради голем дефект, без вода ќе остане поголем дел од Скопје

пред 11 месец

ЈП Водовод и канализација – Скопје извести дека како разултат на голем дефект на бул. Кочо Рацин, спроти Олимписки базен, голем дел од корисниците од град Скопје ќе имаат прекинато водоснадување или намален притисок.

Ова ќе ги опфати населбите: Центар, Аеродром, Кисела Вода, Лисиче, Ново Лисиче, Припор, Сопиште, Ракотинци, Добри Дол, Драчево, Пинтија, Моране и Студеничани.

Имајќи ја предвид природата на дефектот, кој е од големи размери, ЈП Водовод и канализација – Скопје во соработка со ЈП Комунална хигиена обезбеди цистерни со техничка вода кои ќе циркулираат во овие делови на градот. За локациите на цистерните, граѓаните треба да се обратат до Дежурно Информативниот Центар на телефонскиот број 02 3073 010.

„Замолуваме за трпение и повикуваме на разбирање од страна на граѓаните во овие делови на град Скопје. Воедно уверуваме дека тимовите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, непрекинато ќе работат со цел брзо отстранување на дефектот и нормализирање на водоснадувањето“, се наведува во соопштението.

Share

AnimeFLV: Detective Conan OVA 04: Conan and Kid and Crystal Mother anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime sites

Website https://twistmoe.net: Watch Hanasakeru Seishounen Recaps twistmoe Episode Full anime stream

Website https://animebee.to: Watch Linebarrels of Iron animebee Episode 24 anime online

WCOStream: Neighborhood Story The Movie anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Twitter: https://twitter.com/gogoanimebe

Community opengroup: https://community.opengroup.org/gogoanimelol

Scroll to Top