Поради магла намалена видливост на патот Гостивар-Кичево, Велес-Штип и на преминот Ѓавато

пред 12 месеци

Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Гостивар – Кичево е намалена на 50 – 70 метри, на патниот правец Велес – Штип од 100 – 150 метри и на планинскиот премин Ѓавато до 50 метри.
 
АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Share

anime stream. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

SK8 the Infinity (Dub) Episode 12

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

dubbed anime ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3

watch anime dub ANIMEFLIX Naruto

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 24

Scroll to Top