Приведена прилепчанка за нелегално поседување оружје

пред 5 месеци

Полицијата приведе 51-годишна прилепчанка за нелегално поседување оружје.

Според информациите на МВР, денеска во Скопје, по претходно добиени оперативни информации, полициски службеници оја приведоа Д.А. (51) од Прилеп поради нелегално поседување огнено оружје.

При извршен преглед, кај Д.А. е пронајден пиштол „застава“ со пет куршуми и две рамки. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share

GoGoAnime haikyuu season 2 gogoanime: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 2

AnimeDao assassination classroom animedao: SK8 the Infinity Episode 12

Scroll to Top