Приведени албански државјани, поради злоупотреба на туристички престој

пред 3 месеци

Тројца албански државјани ќе бидат депортирани во матичната земја, откако биле приведени под сомнение дека работеле на гостиварското подрачје, а имале дозволи само за туристички престој. Во изминатиов период тие биле ангажирани за изведување градежни работи во мавровскиот крај.

Според СВР Тетово, вчера околу 13 часот и 45 минути, во Маврово, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле Г.Ш.(36), К.Т.(32) и К.Т.(30). Тројцата се државјани на Република Албанија и има сомнение за злоупотреба на туристичкиот престој.

По приведувањето албанските државјани задржани се во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Share

Watch Interspecies Reviewers Episode 7 at Funimation funimation library

2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team (https://animeheaven.pro/m/BYAL) Episode 2 at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super

Scroll to Top