Приведен државјанин од Албанија баран од Интерпол

пред 9 месеци

МВР соопшти дека денеска во 8 часот на Граничниот премин Блаце бил приведен З.А. (23) од Република Албанија, затоа што бил баран по потерница од Интерпол-Германија.

По приведувањето, почната е постапката за одредување на екстрадициски притвор за лицето, инфромираат од МВР.

Share

ANIMEFLIX i want to eat your pancreas animeflix: Your Lie in April (https://animeflix.nl/m/W8m) Episode 22

KissAnime legend of korra kissanime: Watch High School DxD Episode 4

Scroll to Top