Приведен ресенчанец кој лажно пријавувал поставени бомби во Охрид

пред 2 дена

На 46-годишен жител на Ресен му е одрден притвор откао СВр Охрид поднесе кривична бријава против него затоа што двапати месецов испраќал лажни дојави дека во Охрид се поставени бомби.

„Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ и „лажно пријавување на кривично дело“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.И.(46) од селото Горно Крушје, ресенско. Пријавениот, во два наврата во текот на јули, преку мобилен телефон, испратил повеќе смс-пораки со лажна дојава дека биле поставени експлозивни средства на повеќе локации во Охрид. На З.И. од надлежен судија му е одредена мерка притвор“ – се вели во информацијата од Министерството за внатрешни работи.

Share

AnimeHeaven: Monster List anime episode 18 online free at https://animeheaven.pro anime sites

AnimeDao: Crayon Shin-chan Movie 23: Ora no Hikkoshi Monogatari - Saboten Daisuugeki anime episode Full online free at https://animedao.nl boruto animedao

Website https://aniwatch.pro: Watch Infinite Stratos 2 aniwatch Episode 12 watch animes

Archive: https://archive.org/details/@animeflixnl

Seositecheckup: https://seositecheckup.com/seo-audit/animefreak.ws

Vinhcuu dongnai: http://vinhcuu.dongnai.gov.vn/Lists/Hi%20p/DispForm.aspx?ID=6977

Scroll to Top