Приведен Русин кој возел камион со 2,44 промили алкохол

пред 5 месеци

На патот Прилеп-Кавадарци полицијата попладнево привела возач на товорано моторно возило кој управувал со камионот под дејство на алкохол. Рускиот државјанин имал 2,44 промили алкохол во крвта. Веднаш ќе биде изведен пред надлежен судија.

„Вечерва (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило “волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол. Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија“ – стои во информацијата од МВР.

Share

ANIMEFLIX animes online: Hunter x Hunter (Dub) (https://animeflix.nl/m/e5op) Episode 148

AnimeHeaven bleach anime heaven: Spirit Chronicles Episode Preview

Scroll to Top