Приведен скопјанец – извршил разбојништво во книжарница, а потоа се обидел и во аптека

пред 7 месеци

Полициски службеници од ОКР Карпош денеска превеле 23-годишен скопјанец.

Тој е осомничен за разбојништво во книжарница на ул. Московска, имал обид за разбојништво во аптека и се сомничи дека извршил тешка кражба на ул. Бранислав Нушиќ.

Против разбојникот, според МВР, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до Јавното обвинителство.

Share

AnimeDao animedao mobile: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 6 (https://animedao.nl/m/229q/ep-6)

4Anime 4anime english: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 1

Scroll to Top