Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

пред 3 дена

Тим од германски експерти кои треба да ги истражат причините и околностите за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово денеска пристигна во државава, потврдија од Владата.

Германскиот тим од Федералната криминалистичка служба, како што беше најавено претходно, е составен од четворица експерти и тоа од двајца крим техничари и форензичари за истражување пожари и двајца крим техничари и форензичари за ласерско мерење на простории и за фотографирање.

Во пожарот што избувна пред една недела во модуларната болница во Тетово животот го загубија 14 лица.

Share

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX: Ys anime episode 7 online free at https://animeflix.nl watch anime online

Website https://animeflv.uk: Watch Kuroko's Basketball 2 animeflv Episode 25 animes online

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Gotartwork: https://gotartwork.com/Profile/anime-freak/97372/

Gitlab redox-os: https://gitlab.redox-os.org/animefreakws

Scroll to Top