Пронајдени двајца гевгеличани кои биле загубени на Кожув

пред 1 година

Доцна синоќа биле пронајдени двајца гевгеличани, кои вчера се изгубија на планината Кожув. Нивното семејство пријавило дека тие се изгубени, откако заминале рекреативно да планинарат.

„ Спасувачки екипи составени од полициски службеници од МВР, Шумската полиција, Шумско стопанство Гевгелија, ловното друштво „Елен“ од Гевгелија и членови на семејствата вечерва околу 22 часот на две издвоени локации на планината Кожуф ги пронајдоа В.Д. (70) и К.А. (58), за кои денеска во 17.30 ч. во ОВР Гевгелија беше пријавено дека се изгубиле откако во утринските часови заминале рекреативно да планинарат на планината Кожуф“ соопшти МВР.

Лицата се во добра здравствена состојба.

Share

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime flix Record of Ragnarok

ANIMEFLIX Dragon Ball Super

Dragon Ball Super Episode 123

ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season

ANIMEFLIX TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 12

Scroll to Top