Растурена забава во скопска викендица, уапсени 29 лица и пронајдена дрога

пред 7 месеци

Полицијата вчера растури забава во викендица во скопско Волково. Приведени се 29 лица, меѓу кои ди-џејот и сопственикот на објектот. Сите биле однесени во полициска станица, поради сомневање дека сториле кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Полицајците постапувале по претходни оперативни сознанија.

„При претрес кај ди џејот била пронајдена и прашкаста материја. По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“, велат од МВР

Ова е втора забава во изминативе два дена која е прекината од полицијата. Во петокот, во стан во Скопје беа уапсени 13 лица кои биле фатени како слават, спротивно на забраните од Владата. И овде беа пронајдени поголема количина дрога, пакувања кокаин, марихуана, екстази, амфетамини и друга дрога.

Во пресрет на новогодишните и божиќни празници, Владата забрани собирања и групирања со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, најави зајакнати контроли во идниот период.

Share

AnimeTV good anime tv shows: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview

AnimeDao boku no hero academia animedao: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 19

Scroll to Top