Расчистени 10 тешки кражби, кривични пријави за четворица крадци

пред 9 месеци

Полицијата расчисти десет тешки кражби во станови и куќи кои беа регистрирани минатиот месец во гостиварскиот регион.

Од СВР Тетово информираат дека осомничените кои извршиле пет тешки кражби во станови во Гостивар се Х.М.(21), Л.М.(21) од Форино и М.С.(24) од Чегране. Тројцата се сомничат дека од средината на октомври до крајот на ноември годинава, насилно провалувале во станови, кршејќи ги бравите од влезните врати и одземале пари, златен накит и часовници.

Осомничен и кривично пријавен е и Ф.Р.(48) од гостиварско Речане, поради основи на сомнение дека во август и септември оваа година, со употреба на сила, извршил пет тешки кражби во куќи во Гостивар и селата Здуње, Вруток и Речане, при што одземал разновидни предмети. Украдените предмети подоцна тој им ги продавал на други лица.

Share

Maburaho (Dub) Episode 24

Watch anime online for free at AnimeBee animebee

Website https://twistmoe.net: Watch Kaze no Naka no Shoujo: Kinpatsu no Jeanie twistmoe Episode 52 dubbed anime

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Drive google: https://drive.google.com/drive/folders/1HCcKyXx-nCEFCXYddrglNmxjhUbJlpXd

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimelol

Scroll to Top