Регистрирани 743 прекршоци за неносење заштитна маска

пред 2 месеци

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 754 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19. Текстот Регистрирани 743 прекршоци за неносење заштитна маска е превземен од А1он .

Share
Scroll to Top