Реконструкција на повеќе улици во Карпош

пред 3 дена

Во тек се подготвителните активности за реконструкција на улицата „Париска“ во Тафталиџе 1 и улицата „Иван Аговски“ во Карпош 1. На овие сообраќајници е воспоставен времен сообраќаен режим, со посебна вертикална сигнализација (сообраќајни знаци), а во одредени моменти сообраќајот е регулиран и рачно (со знаменца), информира општина Карпош.

„Деновиве се одвива гребење на стариот и оштетен коловоз (асфалт) и од таа причина, ги замолуваме сите граѓани да не ги паркираат своите возила во должина на овие улици.

Станува збор за сообраќајници кои се лоцирани меѓу повеќе објекти за домување, каде што фреквенцијата на луѓе е поголема, но со реконструкциите ќе се придонесе кон подобри и побезбедни услови за движење на сите учесници во сообраќајот“, велат од Општината.

„Градежната сезона ќе продолжи и со реконструкција на улиците „Гиго Михајловски“ во Карпош 1, како и „Шекспирова“ и „Мирка Гинова“ во Карпош 2.

Исто така, претстои обнова и на плочникот во Порта Влае, каде што ќе се заменат старите и дотраени плочки со нови, а ќе биде поставена и нова хидроизолација.

На сите граѓани им благодариме на разбирањето и трпението додека се одвиваат теренските градежни активности“, велат од општина Карпош.

Share

Website https://animepahe.cc: Watch Gaiking I (Dub) animepahe Episode Full english anime

Website https://animekisa.in: Watch Kakuriyo: Bed and Breakfast for Spirits (Dub) animekisa Episode 26 anime websites

Website https://animetv.cc: Watch Minegishi-san wa Ootsu-kun ni Tabesasetai animetv Episode Full free anime tv shows online

Gogoanimelol peatix: https://gogoanimelol.peatix.com/

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimelol

Profile hatena: https://profile.hatena.ne.jp/animeflixnl/profile

Scroll to Top