Санкционирани 386 возачи во Скопје

пред 5 месеци

Полицијата вчера на територијата на град Скопје изрече вкупно 386 мерки, меѓу кои 33 за возење без возачка дозвола, 41 санкција за технички неисправни и нерегистрирани возила, за управување под дејство на алкохол 7 санкции, 72 мерки за непрописно паркирани возила и 70 санкции за неносење заштитна маска.

Од МВР велета дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Share

AnimeFreak anime freaks tv: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 12

4Anime i want to eat your pancreas 4anime: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 1

Scroll to Top