СДСМ: За македонскиот јазик и идентитет нема преговори, ВМРО-ДПМНЕ со нивните лаги само го трујат општеството

пред 5 месеци

„Меѓународно признаените креатори на лажни вести и дезинформации, ВМРО-ДПМНЕ со ниту една лага не можат да го спречат напредокот на државата и нејзината интеграција во ЕУ.

Колку и да лажат, спинуваат и дезинформираат, граѓаните знаат дека македонски јазик и македонски идентитет се сигурни со Зоран Заев“, соопштуваат од СДСМ.

„Во НАТО влеговме како Македонци и во ЕУ ќе влеземе како Македонци. Лажговците од ДПМНЕ се прочитани. За македонскиот идентитет и јазик нема и нема да има преговарање.

ВМРО-ДПМНЕ треба да запре со труењето на општеството. Нивните лаги и деструкции никому не носат добро. Со ваквите очајни постапки, Мицкоски нема да го блокира напредокот“, вели СДСМ.

Share

AnimeFreak animefreaks anime: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 17

AniWatch free anime: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 34

Scroll to Top