Славица Котиров го презема директорското место во Царина од Горан Сугарески

пред 2 месеци

Владата на 93. седница ја прифати одлуката на Комисијата за именување, Горан Сугарески да го разреши од должноста в.д. директор на Царинска управа.

Како што се наведува во владиното соопштение на оваа позиција Владата одлучила да ја именува Славица Котиров, досегашен заменик-директор на Царинска управа.

Сугарески на почетокот од месецов информираше дека си поднел оставка и рече дека ќе се врати на старото работно место во Општина Прилеп.

Причината за неговата оставка беше што поднесе кандидатура во партиските органи на СДСМ за кандидат за градоначалник на Прилеп.

Share

Watch anime online for free at KissAnime kissanime legend of korra

Website https://animeheaven.pro: Watch Girl from Phantasia animeheaven Episode Full anime heaven website

Website https://twistmoe.net: Watch Yukikaze twistmoe Episode 5 dubbed anime

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Cutt: https://cutt.us/0pJAI

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2612839

Scroll to Top