Сончево, по одделни котлини со слаба магла

пред 11 месец

Времето ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со слаба утринска магла. На места ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Во Скопје, претежно сончево, со услови за слаба утринска магла. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 20 степени.

До сабота ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Дневната температура ќе биде во пораст. Во сабота облачноста ќе се зголеми, а од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Share

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Upotte!!: Miatte Waratte (Dub) (https://animeheaven.pro/m/e2p) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch One Piece: Straw Hat Theater animedao Episode 5 kissanime animedao

Experiment: https://experiment.com/users/kkissanime

Lamchame: https://www.lamchame.com/forum/members/animefreakws.1004577/

Scroll to Top