Сообраќајот по суви коловози

пред 11 месец

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

На патниот правец Кичево – Охрид, поточно кај с.Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути.

Share

AnimeFLV: Takunomi anime episode 12 online free at https://animeflv.uk animeflv

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://aniwatch.pro: Watch Zenki aniwatch Episode 51 anime websites

Website https://animekisa.in: Watch Upotte!!: Miatte Waratte (Dub) animekisa Episode Full free anime

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/animeflixnl/

360cities: https://www.360cities.net/profile/kissanmiemx

Scroll to Top