Стружанец најмил дојденци од Албанија да сечат и крадат дрвја во Дебрца

пред 4 месеци

Полицијата поднесе кривични пријави за четири лица, од кои тројца албански државјани, за сторено кривично дело „пустошење шуми“ и „кражба“.

Станува збор за С.М.(48) од струшкото село Мислодежда, инаку директор на правно лице од Струга, како и против албанските државјани В.Л.(35), Б.Т.(35), и А.Т.(26).

Според СВР – Охрид, пријавениот С.М. неовластено ги ангажирал албанските државјани за сеча на дрва за која немал одобрение од надлежен орган. Лицата биле затекнати во нелегална сеча во шумски појас во атарот на селото Песочан, во Општина Дебарца, при што биле приведени од страна на полициските службеници.

Според записникот, од почетокот на оваа година осомничените опустошиле 1.147 метри кубни буково, дабово и индустриско дрво, со што на Јавното претпријатие „Национални шуми“ и на Шумското стопанство „Галичица“-Охрид нанеле материјална штета од околу два милиони денари.

Share

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 36.5 – Tales: Veldora's Journal 2 kissanime Episode Full kiss kiss anime

AnimeKisa: Mikakunin de Shinkoukei: Kamoniku tte Midori-ppoi Aji ga Suru no ne. anime episode Full online free at https://animekisa.in watch animes

AnimeFLV: Sailor Victory anime episode 2 online free at https://animeflv.uk anime

Yoomark: https://yoomark.com/users/kissanimemx

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimelol

Scroll to Top