Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево

пред 5 месеци

Денеска околу 13.00 часот во с.Трубарево се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „бмв“ со скопски регистарски таблички, управувано од Д.Д. (1948), пешак малолетник и мотор управуван од Ќ. И. (1980) од.с.Долно Лисиче. Возачот на моторот на лице место им подлегнал на повредите. Со возило на Итна медицинска помош Д. Д.и малолетникот се пренесени во Ургентен Центар.

Увид се врши на местото на несреќата, информираат од МВР.

Телевизијата „Канал 5“ информира дека десетгодишното дете им подлегнало на повредите.

Share

My Hero Academia 4 (Dub) (https://funimationfree.com/m/YXXp) Episode 25 at Funimation funimation ps4

Boruto: Naruto Next Generations Episode 181 at AnimePlanet re zero anime planet

Scroll to Top