Трагедија во Тетово: „Голф“ прегази шестгодишно девојче на булевар

пред 6 дена

Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот откако како пешак било удрено од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската полиција.

Во девојчето на булеварот, познат и како улица „Индустриска“, на кој често се случуваат слични несреќи, удрил автомобил „Фолксваген Голф“ управуван од 30-годишeн жител на селото Фалише, соопшти полицијата.

-Од ударот девојчето добило тешки телесни повреди од кои по пренесувањето во Тетовската клиничка болница подлегнало. Возачот учесник во несреќата е обезбеден за понатамошната постапка, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Во тек е увид што го води јавен обвинител, а учествува и екипа од СВР Тетово.

Share

Tsukimichi -Moonlit Fantasy- (https://animefreak.ws/m/oo6L) Episode Preview at website https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Tsukimichi -Moonlit Fantasy- Episode Preview at ANIMEFLIX animeflix my hero academia movie

Scroll to Top