Трајанов: Владејачкото мнозинство е стабилно

пред 1 ден

Поранешниот министер за внатрешни работи и претседател на Демократскиот сојуз Павле Трајанов во интервју за „Слободна зона“ на бугарската ТВ Европа, ја отфлил можноста за вмешаност на странски разузнавачки служби во бегството на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков.

Според Трајанов потребно е да биде побарана политичка одговорност за бегството на Мијалков.

Трајанов во врска со излегувањето на ЛДП од владејачката коалиција, истакна дека мнозинството е стабилно.

-Во моментов се води психолошка војна меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, нагласи Трајанов.

Share

Yashahime: Princess Half-Demon (https://gogoanime.be/m/WXoa) Episode 20 at GoGoAnime boku no hero academia season 4 gogoanime

One Piece (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/WEJ) Episode 680 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 14 day free trial

Scroll to Top