Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

пред 12 месеци

Три лица се повредени во сообраќајка, која се случи синоќа околу 18:30 часот, на влезот во селото Муртино на регионалниот пат од ова село кон селото Робово.

Настанот го потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека во незгодата учествувале трактор и автомобил „мерцедес“ со струмички регистарски таблички.

Повредени се возачот и сопатник од тракторот и возачот на автомобилот, кои се пренесени на лекување во струмичката болница.

Извршен е увид на местото за утврдување на причините за несреќата.

Share

Watch Flag (Dub) Episode 13

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Website https://kissanime.mx: Watch Hunter x Hunter Movie 2: The Last Mission kissanime Episode Full kissanime pokemon

AnimeFLV: Nekopara: Koneko no Hi no Yakusoku anime episode Full online free at https://animeflv.uk devilman crybaby animeflv

T: https://t.me/s/animeflixnl

Coub: https://coub.com/gogoanimebe

Scroll to Top