Угостителски објект во Мала Речица работел по 23 часот, сопственикот лишен од слобода

пред 4 месеци

Сопственик на угостителски објект во тетовското село Мала Речица е лишен од слобода бидејќи објектот работел повеќе од дозволеното време за работа и во него биле затекнати поголем број гости.

– На 24 октомври 2020 околу 00:40 часот во село Мала Речица-Тетовско од полициски службеници од СВР Тетово бил лишен од слобода Ш.А.(48) од село Мала Речица затоа што неговиот угостителски објект работел повеќе од дозволеното време за работа и во него биле затекнати поголем број гости, се вели во билтенот на полицијата.

Се работи на расчистување на случајот.

Share

Watch Noblesse Episode 13 (https://gogoanime.be/m/nELm/ep-13) at website https://gogoanime.be gogoanime reddit

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) Episode 3 (https://animefreak.ws/m/x5My/ep-3) at website https://animefreak.ws. See more bleach animefreak

Scroll to Top