Фатени двајца малолетници кои во седум дена ограбиле 10 објекти во кочанско

пред 2 месеци

Двајца малолетници извршиле десет кражби на подрачјето на Кочани.

Од МВР информираат дека вчера, по претходно добиени оперативни сознанија, во ОВР Кочани се повикани малолетник од Кавадарци со претставник од Меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Кочани и малолетник од Кочани со неговиот родител, поради постоење основи на сомнение дека малолетниците извршиле кривични дела од областа на имотните деликти.

-Покрај обезбедените докази дека двајцата во периодот од 22 до 29 јули годинава, сториле 10 кривични дела на подрачјето на ОВР Кочани, и тоа: седум „тешка кражба на дрзок начин“, една „тешка кражба во обид“ и две кривични дела „кражба“. При извршените службени разговори, тие и ги појасниле делата, велат од полицијата.

По документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Share

Animepahe: Wakfu (Dub) anime episode 65 online free at https://animepahe.cc anime streaming

Website https://wcostream.cc: Watch Magical Warfare wcostream Episode 12 black clover wcostream

Website https://gogoanime.be: Watch Ys II: Castle in the Heavens (Dub) gogoanime Episode 4 gogoanime gintama

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/gogoanimelol/

App roll20: https://app.roll20.net/users/9226550/animeflixnl

Scroll to Top